PROTEINOVÁ DIETA
bez odborného dohledu
a s on-line poradnou MUDr. Miloše Rýce
Hubnutí ve třech etapách

Hubnutí ve třech etapách

 Proteinová dieta

Proteinová dieta představuje jednu z nejefektivnějších metod redukce hmotnosti současnosti. Funguje na principu rychlého úbytku tělesného tuku bez nežádoucí ztráty svalové tkáně, úbytku energie či jo-jo efektu. 

Na principu proteinové diety je vystavěn i unikátní stravovací program Dietalegre®, představující ucelenou řadu bílkovinných přípravků určených k rychlé a zdravé redukci hmotnosti. Jednotlivé přípravky pocházejí ze 3 zdrojů – mléko, vaječný bílek a sója. Ty zajišťují lidskému organismu vyvážený přísun aminokyselin nezbytně nutných ke správnému průběhu diety. Složení přípravků Dietalegre® odpovídá těm nejpřísnějším normám platným v Evropské unii, USA i Kanadě.

 Proteinová dieta

Princip proteinové diety jako vůbec první popsal v roce 1974 americký lékař George L. Blackburn, který během svého působení na Harvardu zkoumal možnosti redukce hmotnosti a jeho vliv na lidský organismus. V současnosti je proteinová dieta jednou z nejčastěji využívaných způsobů redukce hmotnosti, ke které se přiklání velká řada nutričních specialistů i lékařů.
 

Jak probíhá proteinová dieta?

Bílkovinná dieta je založena na pravidelném, vyváženém a speciálně navrženém stravovacím programu, který je rozdělen do tří fází. Každá fáze představuje specifický jídelníček, který je z části tvořen bílkovinnými přípravky Dietalegre® a doplněn jídlem vlastním, které však musí splňovat určité podmínky. Pro každou fázi je také typický seznam povolených a zakázaných potravin a jejich doporučené množství.
 

Délka proteinové diety je individuální v závislosti na tom, jaký je váš zdravotní stav, jakých výsledků chcete skrze ni dosáhnout a také na tom, jak pečlivě budete dodržovat navržený program. 

5 důvodů, proč vsadit na proteinovou dietu s Dietalegre®

 

  1. Proteinová dieta neškodí zdraví. Za jejím vznikem stojí špičkoví lékaři a mnohaletý výzkum pod vedením zkušených nutričních specialistů.
  2. Při proteinové dietě mizí zejména tělesný tuk, svalová tkáň je chráněna díky přísunu kvalitních bílkovin s nízkým obsahem kalorií.
  3. Proteinovou dietu při mírné nadváze zvládnete sami. Zdraví jedinci jen s několika kilogramy nadváhy nepotřebují odborný dohled. Kdykoliv však mohou využít on-line konzultace lékaře.
  4. Proteinové přípravky Dietalegre® jsou velice chutné a rozhodně vás nebudou nudit. Na výběr máte nepřeberné množství jídel a kombinací, které nikde jinde nenajdete.
  5. Při proteinové dietě se nebudete trápit hlady. Pravidelný přísun kvalitních bílkovin vám dodá dostatečné množství energie.