PROTEINOVÁ DIETA
25 LET NA TRHU
bez odborného dohledu
a s on-line poradnou MUDr. Miloše Rýce
Jak zhubnout Co je to proteinová dieta?

Co je to proteinová dieta?

Základy proteinové diety

   

Proteinová dieta představuje jednu z nejefektivnějších metod redukce hmotnosti současnosti. Funguje na principu rychlého úbytku tělesného tuku bez nežádoucí ztráty svalové tkáně, úbytku energie či jo-jo efektu. 

Na principu proteinové diety je vystavěn i unikátní stravovací program Dietalegre®, představující ucelenou řadu bílkovinných přípravků určených k rychlé a zdravé redukci hmotnosti. Jednotlivé přípravky pocházejí ze 3 zdrojů – mléko, vaječný bílek a sója. Ty zajišťují lidskému organismu vyvážený přísun aminokyselin nezbytně nutných ke správnému průběhu diety. 

Složení přípravků Dietalegre® odpovídá těm nejpřísnějším normám platným v Evropské unii a USA.

 

Historie a princip proteinové diety

Za otce bílkovinných diet je všeobecně považován Američan Dr. Blackburn, profesor na Harvardově Univerzitě, který již v roce 1973 formuloval protokol Protein Sparing Modified Fast („bílkoviny šetřící modifikovaný půst“), kterým byl položen základ proteinových diet. Země, ve kterých probíhaly nejrozsáhlejší studie s bílkovinnými dietami a kde jsou dnes nejrozšířenější, jsou – vedle USA – také Francie a Kanada.

Přísun dostatečného množství kvalitních bílkovin, za současné redukce přísunu cukrů a tuků, vede ve zdravém organismu k navození zvláštního metabolického stavu, v jehož důsledku :

 • dochází k redukci hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což lze objektivizovat měřením na bioimpedanční váze
 • je takřka stoprocentně chráněna svalová tkáň jako zdroj energie
 • většina klientů nemá v průběhu diety pocit hladu
 • zhruba třetina klientů má v průběhu diety velmi dobrou, někdy až mírně euforickou náladu

V současnosti je proteinová dieta jednou z nejčastěji využívaných způsobů redukce hmotnosti, ke které se přiklání velká řada nutričních specialistů i lékařů.
 

Jak probíhá proteinová dieta?

Proteinová (neboli bílkovinná, v současné době také medializovaná pod zázvem "keto dieta") dieta je založena na pravidelném, vyváženém a speciálně navrženém stravovacím programu, který je rozdělen do tří fází. Každá fáze představuje specifický jídelníček, který je z části tvořen bílkovinnými přípravky Dietalegre® a doplněn jídlem vlastním, které však musí splňovat určité podmínky. Pro každou fázi je také typický seznam povolených a zakázaných potravin a jejich doporučené množství.
 

Délka proteinové diety je individuální v závislosti na tom, jakých výsledků chcete skrze ni dosáhnout a také na tom, jak pečlivě budete dodržovat navržený program. 


5 důvodů, proč vsadit na proteinovou dietu s Dietalegre®

 1. Proteinová dieta neškodí zdraví, naopak. Za jejím vznikem stojí špičkoví lékaři a mnohaletý výzkum pod vedením zkušených nutričních specialistů.
 2. Při proteinové dietě mizí zejména tělesný tuk, svalová tkáň je chráněna díky přísunu kvalitních bílkovin s nízkým obsahem kalorií.
 3. Proteinovou dietu při mírné nadváze zvládnete sami. Zdraví jedinci jen s několika kilogramy nadváhy nepotřebují odborný dohled. Kdykoliv však mohou využít on-line konzultace lékaře v poradně MUDr. Miloše Rýce.
 4. Proteinové přípravky Dietalegre® jsou velice chutné a rozhodně vás nebudou nudit. Na výběr máte nepřeberné množství jídel a kombinací, které nikde jinde nenajdete.
 5. Při proteinové dietě se nebudete trápit hlady. Pravidelný přísun kvalitních bílkovin vám dodá dostatečné množství energie.
    

_________________________________________________________________________________________________________________________________